Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: AcridKajko i Kokosz
[Obrazek: KiK.jpg]

http://kajko-kokosz.pl/

„Kajko i Kokosz” to kultowy polski komiks, przez wiele lat bawił sprawnym słownictwem, gagami i oryginalną formą graficzna.
Obecnie jego czytelnicy mają ponad 30 lat i z sentymentem wspominają przygody dwóch wojów. Każdy z odbiorców komiksu ma własne wyobrażenie o głosie, charakterze i sposobie poruszania się bohaterów. Biorąc pod uwagę te aspekty, ekranizacja „Kajka i Kokosza” jest zadaniem trudnym i bardzo odpowiedzialnym.
Projekt „Kajko i Kokosz” to połączenie nowoczesnej technologii 3D, atrakcyjnej formy plastycznej i specyficznego humoru zawartego w komiksach Janusza Christy. Mamy nadzieję, że konsekwentna realizacja wszystkich tych założeń ma szansę sprawić, iż powstający w Virtual Magic „ Kajko i Kokosz” zyska sympatię widzów.

Realizowane przez studio Virtual Magic przedsięwzięcie jest wieloetapowym projektem, którego finałem będzie realizacja pełnometrażowej, kinowej wersji „Kajka i Kokosza”. Przedsięwzięcie to jest bardzo skomplikowane pod względem organizacyjnym, technologicznym, a także merytorycznym. Dlatego też pierwszym etapem jest stworzenie 15- to minutowej integralnej historii w formie filmu krótkometrażowego. Taki prolog da pełną możliwość sprawdzenia wszelkich problemów mogących wystąpić podczas działań związanych z produkcją pełnometrażową. Podczas realizacji kilkunastominutowego filmu zostanie sprawdzona drobiazgowo technologia, która w wielu miejscach opiera się na eksperymentach i tworzeniu nowatorskich rozwiązań. Będzie to także poligon doświadczalny dla organizatorów i logistyków produkcji.

Krótki metraż pozwoli poznać opinię bezpośrednio grupy docelowej, dla której w przyszłości zostanie zrealizowana wersja pełnometrażowa.

Maciej Stuhr: Kajko (głos)
Cezary Żak: Kokosz (głos)

Polecam zwiastun ;)
Imprezy Śląsk, czyli wszystko co najważniejsze w Katowicach i nie tylko.
Dobry hosting, codzienna kopia bezpieczeństwa, serwery w Polsce.
 Odpowiedz
O kurde! Nie słyszałem wcześniej o tym projekcie! Muszę sie z tym zapoznać... dzięki Acrid.
[Obrazek: loudness-akira-nevermore-jeff.gif]
 Odpowiedz
Swietna sprawa.
m a s t e r s o f m e t a l, a g e n t s o f s t e e l !
 Odpowiedz
Mam nadzieje,ze wyjdzie im to lepiej niz ekranizacja Tytusa i spolki Smile
 Odpowiedz
Obejrzałem trailer - sporo wad... trzeba poprawcować nad animacją postaci (mimika!) i takie tam... boję się troszkę tego "uwspółcześnienia" opowieści :? . Niemniej kciuki 3mam!
 Odpowiedz
Oby tylko nie skapcanili tak kultowego tematu (np. gra komputerowa na podstawie komixu była cieńka jak borszcz)
 Odpowiedz
buubi napisał(a):Oby tylko nie skapcanili tak kultowego tematu (np. gra komputerowa na podstawie komixu była cieńka jak borszcz)

Lohoho ale kiedy to bylo, 10 lat temu? :wink: Jak na tamte realia(polskie), dla mnie byl miod.
m a s t e r s o f m e t a l, a g e n t s o f s t e e l !
 Odpowiedz
buubi napisał(a):Oby tylko nie skapcanili tak kultowego tematu (np. gra komputerowa na podstawie komixu była cieńka jak borszcz)

Wcale nie :o
KelThuz napisał(a):estem pieprzonym fanatykiem ATARI, zwalczam amigowców od roku 1989. Amigowcy to plaga świata, lewica wśród komputerowców, no i oczywiście skrajne pedalstwo
 Odpowiedz
Przygodówka "KiK" na dwóch dyskietkach (miałem oryginał! Wink) to była potęga i tru moc! Nie inaczej Big Grin!

hmm... ten trailer za bardzo mi Shrekiem zalatuje... ja chcę Kajka i Kokosza, a nie polskiego Shreka :x . Choć ogólnie trailer nienajgorszy... "masz sól" i "ślimak" całkiem niezłe... zwłaszcza to drugie :lol: .
 Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości